Wizyta u notariusza w Bełchatowie to w wielu przypadkach konieczność. Niekiedy jednak warto udać się do renomowanej kancelarii w celu zabezpieczenia swoich interesów poprzez np. sporządzenie czynności prawnej w formie aktu notarialnego. Notariusz świadczy jednak wiele innych usług, do których zaliczyć można również spisywanie protokołów czy nawet przyjmowanie dokumentów lub pieniędzy do depozytu. Jakie jeszcze usługi notarialne proponują dobre kancelarie w Bełchatowie?

Zabezpieczone interesy

Przygotowanie aktu notarialnego przez notariusza pozwala nadać poszczególnym dokumentom moc prawną, co może być w wielu sytuacjach niezwykle istotne. Jest tak np. w przypadku testamentu – warto ostatnią wolę przygotować we współpracy z notariuszem. Zadba on o odpowiednie skonstruowanie takiego dokumentu, a następnie sporządzi go w formie aktu notarialnego, co pozwoli uniknąć wszelkich problemów związanych chociażby z podważeniem testamentu.

Jednym z istotnych aktów przygotowywanych przez notariusza jest również akt poświadczenia dziedziczenia. Jego sporządzeniem może zająć się kancelaria Katarzyny Terleckiej – Morawiec w Bełchatowie, która świadczy kompleksowe usługi notarialne. Zalicza się do nich także wykonywanie wszelkiego rodzaju poświadczeń notarialnych, w tym m.in. poświadczenia podpisu czy odcisku palca danej osoby. Co ciekawe, w ramach czynności notarialnych można też przechować w depozycie notarialnym pieniądze, dokumenty czy papiery wartościowe.

Szeroki zakres usług notarialnych w kancelarii notarialnej Katarzyny Terleckiej – Morawiec w Bełchatowie

Dobra kancelaria notarialna w Bełchatowie jest w stanie zapewnić swoim klientom szeroki zakres usług, do których zalicza się też spisywanie protokołów czy doręczanie poszczególnych oświadczeń. Notariusz sporządzi również protesty weksli i czeków, a w ramach świadczonych czynności przygotuje także na życzenie klienta odpisy, wypisy i wyciągi dokumentów. Wizyta w kancelarii notarialnej jest niezbędna do dokonania wpisu w księdze wieczystej, dlatego usługi notariusza dotyczą także właścicieli nieruchomości. Warto wspomnieć o sporych możliwościach notariusza w zakresie profesjonalnego przygotowania projektów poszczególnych dokumentów.

Kancelarii notarialnej w Bełchatowie można bowiem zlecić wykonanie projektu konkretnych aktów czy oświadczeń. Do najczęściej realizowanych w tym zakresie zaliczają się przede wszystkim tzw. intercyza czy umowa darowizny. Dokonanie przedmałżeńskiej rozdzielności majątkowej to dla wielu osób możliwość pełnego zabezpieczenia własnych dóbr, dlatego warto w takiej sytuacji udać się do kancelarii notarialnej w Bełchatowie i skorzystać ze świadczonych przez notariusza usług. W przypadku wszelkich wątpliwości będzie on w stanie zaproponować optymalne rozwiązania również w zakresie spraw związanych m.in. ze spadkiem czy darowizną.