Czym zajmuje się notariusz Terlecka – Morawiec z Bełchatowa ?

April 28, 2021 Uncategorized

Nie każdy wie, czym tak naprawdę zajmuje się notariusz. Chociaż do kancelarii notarialnej udać musimy się na przykład wtedy, kiedy kupujemy dom albo mieszkanie, to nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jaki jest dokładny zakres działań tego specjalisty. Zawód notariusza jest bardzo ciekawy – sprawdź, jakimi dokładnie zadaniami się on zajmuje!

Notariusz – zawód zaufania publicznego

Zawód notariusza jest zawodem zaufania publicznego, a droga do zostania notariuszem z pewnością nie jest prosta. Wymagane jest ukończenie odpowiedniej szkoły, ukończenie aplikacji a także zdanie stosownego, trudnego egzaminu. Kancelaria notariusza jest jednak miejscem, do którego udajemy się, kiedy potrzebujemy profesjonalnej porady i przygotowania oraz podpisania ważnych dokumentów. Notariusz musi więc być kompetentnym specjalistą w swojej dziedzinie.

Co ważne, to zakres usług biur notariuszów w całym kraju jest taki sam, a to, co wykonuje notariusz określają stosowne ustawy. Prawnie określone są także taksy notarialne, które określają maksymalną cenę danej usługi – ceny różnych notariuszy mogą więc się między sobą różnić, ale zwykle są to różnice w wysokości kilku procent.

W przypadku notariuszów nie obowiązuje rejonizacja, klient będący z Wejherowa może więc wybrać notariusza z zupełnie innego rejonu kraju. Należy jednak pamiętać o tym, że pewne sprawy, takie jak budowa lub darowizna domu, należy zgłaszać dodatkowo także w innych urzędach i tutaj rejonizacja obowiązuje. W przypadku sprzedaży domu trzeba udać się do Sądu Rejonowego, wydziału ksiąg wieczystych, aby dokonać zmiany właściciela. Do zgłoszenia trzeba ze sobą wziąć akt notarialny.

Jakie umowy podpiszemy u notariusza?

Jak mówi nam ekspert z kancelarii Katarzyna Terlecka – Morawiec Kancelaria notarialna. u notariusza podpisać można szereg różnorodnych umów oraz dokumentów, które potrzebują potwierdzenia notarialnego dla ważności. Są to między innymi:

  • umowa zawiązania spółki,
  • sporządzenie testamentu,
  • udzielenie pełnomocnictwa,
  • akty sprzedaży lub darowizny,

    Czym zajmuje się notariusz Terlecka - Morawiec z Bełchatowa ?

    Czym zajmuje się notariusz Terlecka – Morawiec z Bełchatowa ?

  • akty poświadczenia dziedzictwa.

 

U notariusza można spisać także umowy, które nie wymagają teoretycznie potwierdzenia notarialnego. Dzięki spisaniu umowy w formie aktu notarialnego łatwiejsze będzie dochodzenie swoich praw.

Aby móc podpisać stosowną umowę u notariusza muszą stawić się obydwie strony umowy. W przypadku różnych umów potrzebne jest dostarczenie stosownych dokumentów – o tym, jakie dokumenty trzeba przygotować notariusz poinformuje swoich klientów na rozmowie. Następnie wystarczy stawić się w wyznaczonym terminie na podpisaniu umowy. Notariusz, zanim da nam dokumenty do podpisania, musi odczytać treść umowy.

Kancelaria Notarialna z Bełchatowa Pani Notariusz Katarzyny Terleckiej-Morawiec to miejsce, w którym dokonuje się kompleksowych czynności takich jak sporządzanie aktów notarialnych, sporządzanie aktów poświadczenia dziedziczenia oraz sporządzanie poświadczeń. Wszystkie świadczone w kancelarii usługi cechuje zgodność z prawem oraz etyką zawodową. Kancelaria Pani Notariusz K. Terleckiej-Morawiec działa głównie na terenie Bełchatowa i jego najbliższych okolicach od poniedziałku do piątku w godzinach między 9.00 a 18.00. W internecie znajdziesz nas łatwo po następujących słowach kluczowych: notariusz Bełchatów, notariusze Bełchatów, kancelarie notarialne Bełchatów, kancelaria notarialna Bełchatów, notariusz Kamieńsk, notariusze Kamieńsk, kancelaria notarialna Kamieńsk, kancelarie notarialne Kamieńsk, notariusz Szczerców.