Transakcje związane z nieruchomościami, sprawy spadkowe, sporządzenie testamentu, konstruowanie umów – to tylko niektóre z sytuacji, w których korzystamy z usług notariusza w Bełchatowie. Jego wsparcie pozwala przeprowadzić każdą z tego typu czynności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Kancelaria Notarialna Katarzyny Terleckiej-Morawiec w Bełchatowie świadczy usługi notarialne w sposób profesjonalny, dokładnie tłumacząc klientom wszelkie wątpliwości. Jak konkretnie może nam więc pomóc notariusz w Bełchatowie ?

Jakie usługi notarialne realizuje się przy sprzedaży nieruchomości?

Zakup nieruchomości to dla wielu osób spełnienie marzeń, ale też spory wydatek. Nabycie mieszkania, domu, ale też biura czy nawet zakładu przemysłowego to rodzaje transakcji, które trzeba zabezpieczyć u notariusza. Kancelaria Notarialna Krystyny Terleckiej-Morawiec z Bełchatowa jest w stanie pomóc obu stronom w kwestiach związanych z obrotem nieruchomościami. Przede wszystkim notariusz z Bełchatowa sprawdzi treść przygotowanej przez strony umowy kupna-sprzedaży. Dokument zostanie skontrolowany pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.

Kancelaria notariusza z Bełchatowa Katarzyny Terleckiej-Morawiec świadczy również usługi depozytu notarialnego. To możliwość zabezpieczenia środków finansowych klienta, które przeznacza on na zakup wybranej nieruchomości. Pieniądze zostaną wypłacone wskazanej osobie w określonym momencie – najczęściej przekazywane są sprzedającemu z chwilą podpisania umowy. Kancelaria notarialna z Bełchatowa Terleckiej-Morawiec może też przygotować oświadczenie o ustanowieniu hipoteki. Wykona też niezbędne odpisy umowy sporządzonej w formie aktu notarialnego.

Pozostałe usługi świadczone przez Noriusza z Bełchatowa Terleckiej-Morawiec

Nie tylko jednak przy obrocie nieruchomościami korzystamy z usług notariusza. Pomaga on nam także wtedy, gdy chcemy przygotować testament w formie aktu notarialnego. Usługi w tym zakresie również świadczy notariusz z Bełchatowa Terlecka -Morawiec. W tym miejscu możemy także zlecić wykonanie aktu poświadczenia dziedziczenia. Do czynności realizowanych przez notariusza Bełchatów zalicza się jednak wiele sytuacji, w których przygotowanie aktu notarialnego nie jest konieczne.

To chociażby poświadczenie własnoręczności podpisu. Kancelaria notarialna Katarzyny Terleckiej-Morawiec zapewni również poświadczenie zgodności z oryginałem przedstawionych przez klienta kopii lub wyciągów poszczególnych dokumentów. Oprócz typowych usług notarialnych, w tej kancelarii możemy zasięgnąć także porad prawnych. Spore doświadczenie i rozległa wiedza notariusza z Bełchaowa Terleckiej-Morawiec pozwoli uniknąć problematycznych sytuacji, np. przy wspomnianej transakcji kupna bądź sprzedaży nieruchomości. Warto więc postawić na sprawdzoną kancelarię notarialną i tym samym jak najlepiej chronić swoje interesy.